czwartek, 15 grudnia 2016

Post specjalny - Jak trafić na bloga?

Dzisiejszym postem chciałabym zapoczątkować nadchodzącą serię podsumowań. W grudniu oraz styczniu z pewnością możecie spodziewać się tego typu wpisów. Pomysł na ten post siedział w mojej głowie już od dawna. Osoby, które prowadzą blogi z pewnością wiedzą, że na Bloggerze można sprawdzić, jakie wyszukiwania w Google przekierowują czytelników na naszego bloga. Te opcje namiętnie śledziłam i czasem była mi ona pomocna, innym razem tarzałam się ze śmiechu, czytając zapytania, które w ogóle nie pokrywały się z tematyką mojego bloga. Na którymś z blogów (wybaczcie, ale zupełnie nie pamiętam na którym) widziałam podsumowanie śmiesznych fraz, które doprowadzały czytelników do tegoż bloga. Od tamtego czasu (minęło jakieś pół roku) zaczęłam zapisywać wszystkie wyniki wyszukiwania w Google i stworzyła się tym samym pokaźna lista, którą podzieliłam na kategorie. W dzisiejszym poście chciałabym odnieść się do tych zapytań i nie kryję, że jestem okropnie ciekawa, czy znajdują się tu jeszcze ich autorzy!


PS. Starałam się zachować oryginalną pisownię, lecz nie mogłam pozwolić na pisanie nazw miejsc z małej litery ;) Klikając na frazę, przejdziecie do postu, do którego poszukujący trafił na blogu.

Po szwajcarsku:

Szwajcaria picie publiczne - Jest to niezaprzeczalny fakt i ciekawostka, która dziwi wiele osób. W Szwajcarii można pić w miejscach publicznych, parkach, sklepach, a nawet w środkach transportu publicznego. Temu zagadnieniu poświęciłam osobny post.
Szwajcaria tablice rejestracyjne, tablice rejestracyjne CHZapytań o szwajcarskie tablice rejestracyjne było aż 5! Domyślam się, że w szczególności byli to panowie, próbujący kupić w Polsce auto sprowadzane ze Szwajcarii. Link do postu, o którym opisywałam problem podrabianych tablic z CH został nawet udostępniony (nie przeze mnie!) na jednym z forów samochodowych, skąd do dziś pojawiają się przekierowania.
Co warto zjeść w Bazylei, Bazylea jedzenie, jedzenie w Bazylei - Jak jeść, to w Bazylei! To najliczniejsze zapytanie, łączące Szwajcarię z jedzeniem. Co nieco na temat rarytasów pisałam w poście na temat regionu Basel.
Kontrola celna na granicy szwajcarskiej, ile mięsa do Szwajcarii bez cła, co można wwieźć do Szwajcarii bez cła, Szwajcaria limity wwozu, ile mięsa można wwieźć, ile towaru do SzwajcariiPytania, dotyczące Szwajcarii, które zdecydowanie przeważają wszystkie inne, to pytania na temat kontroli granicznej i ilości mięsa, jaką można przewieźć przez granicę. Pokazuje to również, jak wiele osób jest w stanie jeździć na zakupy za granicę, mieszkając w Szwajcarii. Póki co nie było żadnych zmian, więc post jest nadal aktualny.
Szwajcaria segregacja śmieci - Z doświadczenia mogę powiedzieć, że dla wielu Polaków jest to spory problem, dlatego nie dziwi mnie takie zapytanie.
Szwajcaria zakaz posiadania pralekTemat bardzo kontrowersyjny nie tylko dla mieszkających w Szwajcarii, którzy zmagają się z takim stanem rzeczy, ale także osób, którzy dowiadują się o takim fakcie. Był to pierwszy post o Szwajcarii, jaki zamieściłam i do dziś zyskał niespełna 1500 tys! Muszę jednak powiedzieć, że Szwajcaria postanowiła się nieco unowocześnić i w nowych budownictwach wstawiane są pralki do mieszkań!
Szwajcaria zwyczaje bożonarodzenioweTemat aktualny i na czasie. W poście na temat Świąt w CH skupiłam się głównie na przysmakach, które królują na bożonarodzeniowych stołach.


Ciekawostki o Szwajcarii Każdy temat, który podejmuję, opowiadając Wam o Szwajcarii, jest na swój sposób ciekawostką. Staram się przede wszystkim zawierać w postach rzeczy ciekawe i inne od tych, które znane są nam na co dzień.
Co nie wypada w Szwajcarii - Przy tym zapytaniu Google przekierowuje pytającego do postu „Czego nie można kupić w Szwajcarii”. Osobiście powiedziałabym, że bardziej trafny byłby post „Jak się zachować”.
Szwajcarskie słodycze dostępne w PolsceMinus dla Wujka Google, ponieważ ponownie zachęca on do przeczytania postu „Czego nie można kupić w Szwajcarii”. Powiem szczerze, że ciężko byłoby mi nawet odpowiedzieć na takie pytanie, bo totalnie nie jestem w temacie, jeśli chodzi o dostępność produktów w Polsce :P Z pewnością znaleźć można czekolady Lindt, a w Empiku widziałam Ricolę.
Co warto kupić w SzwajcariiDwie osoby próbowały z mojego bloga dowiedzieć się, co warto kupić. Hmm... Zastanawiam się do jakich wniosków doszły. Z chęcią stworzę w przyszłości taką subiektywną listę pamiątek ze Szwajcarii.


Szkoła średnia SzwajcariaSzwajcarski system szkolnictwa opisywałam dość obszernie w kilku postach.
Franki szwajcarskie banknoty - W poście na temat kosztów życia w Szwajcarii przedstawiłam cały przekrój monet i banknotów.
Szwajcaria kantonyW serii, w której opisywałam Szwajcarię pod kątem turystycznym, pojawiała się mapka z oznaczeniem kantonów.


Szwajcaria pozwolenie l do września i co dalejJak powiedziałby mój znajomy: „Dalej będzie już tylko gorzej”. A tak na serio, nie wiem, jakiej odpowiedzi szukał pytający. Co nieco na temat pozwoleń na pobyt pisałam w poście „Jak rozpocząć swoją przygodę ze Szwajcarią”. Pewne jest, że na tym blogu nikt nie znajdzie żadnych przekrętów i kombinowań ;)
Szwajcar wypłataTo przekierowanie bardzo mnie dziwi, ponieważ w Szwajcarii nauczyłam się, że nie rozmawia się o tym, kto ile zarabia. Jest to największy temat tabu i nigdy nie zdecydowałabym się poruszyć go podczas rozmowy, a tym bardziej na blogu.

Dla uciechy podniebienia:

Coś z jagodamiJuż się robi! Może być ciasto z jagodami?
Coś pysznego do jedzeniaJeśli ktoś jeszcze nie wie, to „Coś pysznego” jest nazwą przepisowej serii na blogu ;)
Milka ciastka do mikrofali, milka sensations test, ciastka milka z płynnym nadzieniem - Musi to być bardzo poszukiwany słodycz. Gdy robiłam jego test, chyba nie był on jeszcze dostępny w Polsce.
Pomysł na obiad, Pomysł na duszone mięsoOba zapytania łączą się w jeden post, który nazwałam właśnie „Pomysł na obiad” i przedstawiłam tam moją wersję duszonego mięsa z kaszą gryczaną.
Pyszności jesienneBardzo podoba mi się ta fraza :D Najbardziej jesiennymi przepisami z mojej kolekcji były jabłeczniki.

Po drugiej stronie aparatu:


Zdjęcia październik, Zürich Szwajcaria zdjęcia, Fotografie SzwajcariiNa całym blogu w każdej zakładce znajdziecie zdjęcia mojego autorstwa, więc zapraszam na wędrówkę po stronie :)

Modowe maniaczki szukają:

Futrzaki DeichmannNie wiem, czy powinnam się cieszyć czy płakać, ale takowych nie posiadam.
Zarobki w tania odzieżKurczę! Co prawda miałam w moim życiu krótki epizod pracy w takim miejscu (nie wnikajmy!), ale nigdy na blogu o tym nie wspomniałam, a o zarobkach tym bardziej. Tak jak mówiłam powyżej – temat tabu.
Haul blogspot - Haule zarówno kosmetyczne jak i modowe znajdziecie w zakładkach. Trochę się ich już nazbierało...Kosmetykomaniaczki szukają:

Gilette Venus Swirl, Gillette Venus Swirl opinie, Zel Gillette Venus blogspot - To najchętniej wyszukiwany produkt na blogu. Przeprowadzałam jego test, gdy został mi on przysłany przez stronę For me.
Denko czerwiec 2016denko wrzesień 2016Projekt Denko październik 2016Projekty Denko. W tym roku były to najchętniej czytane posty i prawie każdego miesiąca uzyskiwały największą ilość wyświetleń, ale o tym opowiem Wam w innym podsumowaniu.
Maseczka Garnier HydrabombMaska pojawiła się w haul kosmetycznym z maseczkami, a następnie w listopadowym projekcie Denko.


Haul z Niemiec blog - Zauważyłam, że haule z kosmetycznymi nowościami z Niemiec są obecnie bardzo popularne. Ja, siłą rzeczy, jestem nieraz zmuszona robić tego typu zakupy. Najczęściej w Niemczech spotkać można mnie w DM-ie (Rossmann jest niestety za daleko:P). Moje haule przedstawiają zatem często produkty przywiezione z Niemiec lub są haulami mieszanymi (niemiecko-szwajcarskimi).
Antipicel Benzacare co to jest - Najprościej odpowiedziałabym, że pewnie to nazwa kosmetyku. Wpisując taką frazę w Google wyskakują tuziny różnych zdjęć. Wśród nich tylko dwa dotyczą kosmetyków Benzacare, w tym jedno jest moje. Dwa produkty tej marki dostałam wraz z PinkBoxem i pojawiły się one kolejno w projekcie Denko TUTAJ i TUTAJ.Chwytliwa nazwa:

Dookola swiata program lata 90.Nie oglądałam. Fajny był?
Dookola SwiataJeśli już chcecie mnie znaleźć na jakiejkolwiek stronie, możecie wpisać tę nazwę i gdy nie znajdziecie takiego konta to znaczy, że mnie tam nie ma ;)
Polacy dookola swiataMam nadzieję, że kiedyś dołączę do tego zacnego grona :D
Zwiedzając:

Ogród botaniczny Palermo godziny otwarciaTo wyjątkowe miejsce, które docenią wszyscy miłośnicy przyrody, zostało przeze mnie odwiedzone w tym roku podczas pobytu w Palermo. Jeśli ktoś wybiera się do tego miasta to polecam. Oczywiście więcej szczegółów znajdziecie w relacji.
Muzeum Audi, Muzeum Audi Niemcy, Muzeum Audi Ingolstadt ceny, Muzeum Audi cena biletuOdkąd pojawiła się relacja na blogu z muzeum Audi, jest to najczęściej wyszukiwany post o tematyce wycieczkowej. Otrzymywałam też sporo prywatnych zapytań o to miejsce. O dziwo głównie od kobiet, ale to miejsce jest na tyle ciekawe, że zainteresuje każdą płeć ;)
Ciekawostki w SavonaNie wiem, czy chodzi bardziej o ciekawostki na temat włoskiego miasta Savona czy o ciekawe miejsca w Savonie. Ja poświęciłam jej cały wpis, gdzie postarałam się zebrać najcenniejsze uwagi dla podróżujących.
Co to jest Zytglogge To wieża z zegarem astronomicznym, która stoi w Bernie.
Zoo Zürich powierzchniaNie przypominam sobie, czy zamieszczałam w postach takie informacje jak powierzchnia, ale z całą pewnością były dwie relacje z tego zoo.
Wyspa Brissago - W jednym z turystycznych postów o Szwajcarii wspominałam o tej wyspie i jej głównej atrakcji (szukanie skarbu na wyspie). Osobiście nie byłam, ale bardzo bym chciała.
Inglstadt jaskinia lodowaJeśli chodzi o IngOlstadt, to znajduje się w nim wyżej wspomniane muzeum Audi, lecz nie wydaje mi się, by w środku Niemiec istniała jaskinia lodowa. Takie miejsca znaleźć można w Alpach, a kilka z nich opisywałam krótko w serii Szwajcaria turystycznie.Chur nocleg podróż  do SzwajcariiPrzekierowanie totalnie nietrafione. Nie opisywałam nigdy miasta Chur, choć w nim byłam nie raz, ale nie w celach turystycznych. Chyba tylko raz poruszyłam temat noclegu w Szwajcarii, gdyż ten kraj nie jest na tyle duży, żeby nie można było wyjechać rano i wrócić wieczorem. Tak zazwyczaj wyglądają nasze wyjazdy w obrębie Szwajcarii. Jednak ten region polecam turystom. Jest piękny!
Zürich w jeden dzień - Pewnie doskonale to znacie. W momencie, gdy mieszka się w jakimś mieście, bądź jego pobliżu przestaje się je traktować jako cel turystyczny, mimo że kręci się po nim wielu turystów. Ja mam tak właśnie z Zürichem. Mieszkam dość niedaleko, a swego czasu bywałam tam codziennie, gdyż chodziłam zarówno do szkoły, jak i do pracy w tym mieście. Na blogu znalazł się jednak tylko jeden post z fotografią tego miasta...
Santis co warto zobaczyćJedyne znane mi miejsce to kolejka, wiodąca na szczyt góry.Świątecznie:

Na wiele zapytań dotyczących Świąt można znaleźć odpowiedz na blogu. Wszystko to za sprawą serii świątecznych postów, które pojawiły się w grudniu 2014 roku. Jeśli jeszcze o nich nie wiedzieliście, to zapraszam do kliknięcia w poniższe tematy.

Strojenie choinek, nowoczesne choinki świąteczne - Odrobina inspiracji, jak udekorować świąteczne drzewko i historia tej tradycji.
Potrawy na święta Bożego Narodzenia, 12 potraw wigilijnych lista - Moja prywatna lista 12 świątecznych potraw.
Węgry Mikołaj, Diabeł Świętego Mikołaja - Przegląd europejskich Świętych Mikołajów.
Pomysł dla prezent świąteczny dla małżeństwa, Skarbonka dla dwojga Seria Pomysły na prezent skupia nie tylko moje osobiste prezenty (które otrzymałam i podarowałam), ale także pomysły na trafiony prezent dla członka rodziny czy znajomego z konkretnymi zainteresowaniami.
Dekoracje świątecznePrzegląd moich prywatnych dekoracji.Poradnik Pani Domu:

Harmonogram współlokatorów - O organizacji i planach sprzątania pisałam na samym początku istnienia bloga. Wtedy sama zaczynałam wprowadzać uporządkowanie do mojego życia.
Kącik krawiecki w domuZupełnie nie wiem, jak ktoś mógł trafić przez to hasło na mojego bloga. Z krawiectwem mam tyle wspólnego, co klaun z operetką. Tym bardziej nie mam w domu takiego kąciku, więc fail.
Pudełko na przyprawy w torebkach - Obecnie nie wyobrażam sobie wyglądu moich szafek bez nich.

Inne:


Słoik dekoracyjny PepcoWypraszam sobie! Moje są z Kauflandu! ;)
Nowości książkowe 2016Nowości, być może nie na rynku, ale dla mnie na pewno, ukazywałam w jednym z postów typu haul.
Kolekcja wosków - Całkiem spora ta kolekcja, dlatego już nie zamawiam wosków i staram się wypalić to, co mam. Większość wosków pochodzi od Yankee Candle i pod taką zakładką można je znaleźć.
Wyliczanki podwórkowe guma do skakaniaNigdy dokładnie nie opisywałam takich zabaw. Nie wiele zresztą z nich pamiętam. Ich temat poruszałam tylko w tagu Cudowne lata 90., w którym wspominałam moje dzieciństwo.


O co chodzi?


Gdyby tylko ktoś zechciał mi powiedzieć, o co tutaj chodzi?! Możemy wspólnie zgadywać w komentarzach :D

Bad Saarow ThermeMożemy być pewni, że jest to nazwa term w Niemczech. W kompleksie znajdują się baseny, zjeżdżalnie i salon Spa. Tylko, że ja nigdy tam nie byłam i nawet nie wspominałam ani słowem o tym miejscu.
Fakty sierpień 2015 wilczentaZwłaszcza ostatnie słowo strasznie mnie zaintrygowało. Co to właściwie jest Wilczenta? A może miało być Wilczęta? Brzmiałoby mi to bardziej logicznie, ale w dalszym ciągu nie wiem, o co chodzi w tym zapytaniu.
Szwajcaria gdzie tanukTanuk to kolejne słowo, którego nie znam. Kojarzy mi się raczej z jakimś prymitywnym narzędziem, którego używały mniej cywilizowane plemiona. Tylko czy w Szwajcarii występuje cokolwiek, co mogłoby się tak nazywać? A skoro nie znam takiego słowa, czy mogłam zamieścić je w poście?
Corina Grochal Laufenburg CHWygląda mi to na czyjeś nazwisko, jednak nawet Wujek Google nie zna takiej osoby.
Bimbosan mlekoTa firma, produkująca mleko dla dzieci jest mi oczywiście znana i choć nie prowadzę bloga mamusiowego, to faktycznie kiedyś opisywałam Junior Starter - pudełko, które dostają mamy w Szwajcarii.
Sinderklaas wode i marchewke w nl wza To chyba największa zagadka dla mnie!
Ingoldstadt zakupy blogJeśli już to Ingolstadt i wspominane muzeum Audi. Zakupów jednak żadnych tam nie robiłam.
% ludzi z wykształceniem Takich statystyk zdecydowanie nie prowadzę :D
_______________________________________________________________

Mam nadzieje, że dzięki temu podsumowaniu przypomnieliście sobie dawne posty lub dopiero je odkryliście. Czy Wy również prowadzicie obserwację przekierowań do Waszych blogów? Jakie najśmieszniejsze zapytania tam znaleźliście?

8 komentarzy:

 1. super nowości, ciekawią mnie ciuszki :)

  Pozdrawiam Zocha :)
  http://www.zocha-fashion.pl/

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny psot, przejrzałam trochę starych wpisów :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ahah uśmiałam się. :D niektóre wyszukiwania mega zabawne.:D ja ostatnio miałam "najpiękniejsze włoskie poduszki":D. Raz też pokazywało mi się, że ktoś wchodził na mojego bloga z jakieś porno rosyjskiej strony?:o jak to w ogóle możliwe? XD i raz w komenatarzu, który znalazłam w spamie przepisał mi kawałek Biblii po angielsku.;D

  OdpowiedzUsuń
 4. Mimo wszystko dużo wyszukiwań masz raczej trafionych, a jak widać z tymi całkiem trudnymi pytaniami nawet wujek google dobie nie do konca radzi ;)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Hahaha :D uśmiałam sie przy niektórych :D

  OdpowiedzUsuń
 6. uwielbiam krem do rąk evree :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Podoba mi się ta seria wpisów :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam tę serię wpisów na blogach. Sama o niej myślałam, ale jeszcze nie wiem do czego ją dorzucić, bo osobnego wpisu nie chcę robić. Będę z niecierpliwością czekała na więcej. Myślę czym może być "tanuk" :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że przyczyniasz się do istnienia tego bloga! ♥

W związku z ustawą RODO o ochronie danych osobowych, informuję, że na tej stronie używane są pliki cookie Google i podobne technologie do ulepszania i dostosowywania treści, analizy ruchu, dostarczania reklam oraz ochrony przed spamem, złośliwym oprogramowaniem i nieuprawnionym dostępem. Komentując, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych i informacji zawartych w plikach cookies.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...